Uni on hädavajalik. et inimesele nii füüsiliselt kui emotsionaalselt „restart“ teha. Kuigi see võib kõlada kummaliselt, soovib arvatavasti igaüks lihtsalt magada nagu kott. Tõsi, enamasti on see võimalik ainult siis, kui hulk erinevaid tingimusi on täidetud. Õigesti valitud kvaliteetne voodipesu on üks neist.

Kuigi voodipesukomplektid üllatavad oma mustrite, värvide ja ornamentide mitmekesisuse poolest, tuleks siiski kõigepealt pöörata tähelepanu nende kanga valikule ja alles siis otsustada, kas magamistoa interjööri sobib paremini näiteks ühevärviline või jooneline voodipesu. Võrreldes muude tekstiiltoodetega on ju just nimelt voodipesul meie ja meie laste nahaga kõige pikem ja lähem kontakt. Magamistuppa või lastetuppa voodipesu valikul tulekski arvestada just naha vajadusi, mis on sageli väga tundlik.

Sage ostja, kes on teoreetiliselt ja muidugi ka praktiliselt kursis naturaalsete kangaste eelistega, on kindlasti nõus, et puuvillane voodipesu on parim valik. Kuid arvatavasti ei tea sugugi kõik, et puuvilla alla kuuluvad ka lõuend, flanell, satiin ja muud puuvillakiust kangad.

Lõuendriidest voodipesu

Lõuendriidest voodipesu on ilmselt kõige populaarsem valik ostjate seas, kes otsivad parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Lõuend on tugev, kauakestev ja kergesti hooldatav kangas, millest valmistatud voodipesuga on mugav kogu aasta jooksul, sest see laseb õhku läbi.

Muidugi, näiteks satiiniga võrreldes ei ole lõuend nii pehme ja õrn. Samas väljenduvad selles kõige paremini kanga naturaalsed omadused, mistõttu on see kehale meeldiv ega põhjusta allergilisi reaktsioone ka tundlikumal nahal. Lai valik värve ja mustreid võimaldab aga sobitada lõuendriidest voodipesu mis tahes stiilis magamistuppa. 

Satiinist voodipesu

Satiin on läikiv õhuke kangas, mis ühendab harmooniliselt puuvilla parimad esteetilised ja funktsionaalsed omadused. Kerged, loomuliku värskustunde andvad satiinist voodipesukomplektid sobivad ideaalselt suveks, kui temperatuur on kõrgem, kuid keha soovib siiski kontakti meeldiva pehme kangaga. Satiin, mis laseb hästi õhku läbi, ei lase Sinu kehal ebameeldivalt üle kuumeneda ja higistada.

Satiinist voodipesu mitte ainult ei lase kehal tunda kõiki naturaalse kanga eeliseid, vaid täidab tänu oma uhkele välimusele ka suurimate esteetikasõprade soovid.

Muide, kuigi satiinkangas on kerge ja õhuke, on see tugev, vastupidav ja kergesti hooldatav. Kanga vastupidavuse annavad spetsiaalsed tehnikad puuvillakiu ettevalmistamisel ja sellest kudumisel.  

Flanellist voodipesu

Flanellist, toredate piltidega kaunistatud laste voodipesu on üks sobivamaid valikuid, kui otsid puuvilla parimate omadustega erakordselt pehmet ja õrna voodipesu, mis tagab pere pesamunale magusa une. Flanellvoodipesu eristub teistest puuvillastest kangastest, kuna selle pinga katavad pehmed ebemed. Seetõttu on flanellist laste voodipesukomplektid külmal aastaajal asendamatu valik.

Sitsist voodipesu

Sits on pehme, õrn, õhuke ja hingav kangas, mis, nagu ka flanell, on populaarne valik laste voodipesuks. Tõsi, kui ilmade jahenemise korral kasutatakse sagedamini flanellist voodipesu, siis sitsist voodipesu on universaalne variant, mis tagab rahuliku mõnusa puhkuse aasta läbi. Sitsist voodipesuga puhkab laps hästi mitte ainult puuvilla suurepäraste omaduste tõttu, vaid ka liikumisvabaduse tõttu, sest kangas on nii kerge.

Muidugi pole sits ainult lastele mõeldud riie. Kui otsid just sitsist voodipesu, mis lisaks kõigele muule on hinnatud ka vastupidavuse poolest, soovitame heita pilgu kortsutatud sitsist toodetele. Kanga ainulaadne tekstuur muudab ainulaadseks isegi tavalise värvi või mustri. Kortsus kangas on asendamatu, kui soovid nautida voodipesu veatut esteetikat, kulutamata selle hooldamisele palju aega. Pestud ja kuivatatud kortsus siidist voodipesu saab kohe voodile panna ja triikimisega ei pea vaeva nägema.Nostra voodipesu internetist on võimalus valida erinevatest kvaliteetsetest kangastest magamistoatekstiile, mida pakume oma klientidele väga hea hinnaga.