Voodi on üks mööbliese, mille valimisega ei saa kiirustada. Arvestades sellega, kui palju aega veedad sa voodis puhates ning magades, on ostuotsus vaja teha läbimõeldult. Võid olla kindel, et kui harjud kvaliteetse magamisasemega, ei kahetse sa ei kulutatud aega ega raha.

Esimene samm olgu numbrite maailma

Voodi otsingutega alustamisel tuleb arvestada teatud numbritega: eelarve ning mõõdud. Vaatame kõigepealt esimest. Enne kui hakata kõikide võimalustega tutvuma, on sul vaja teada, milline on su eelarve. Võid olla kindel, et leiad sobiva voodi olenemata eelarvest, kuid pole mingit põhjust kulutada aega nende valikute kaalumiseks, mis on selgelt kallimad, kui suudad lubada. Küll võid mõelda laenuvõtmise võimalusele, et lubada endale parimat võimalikku voodit. Mitmed e-poed, sh Kaup24, pakuvad ka internetist ostes võimalust järelmaksu taotleda.

Teiseks numbriks on mõõdud – kui suurt voodit sa tahad ja kui suur voodi tuppa mahuks. Päris seinast seinani magamisaset ei ole vaja, sa peaksid jätma ruumi ka öökappidele, muule mööblile ja muidugi vaba liikumisruumi. Mõõtudest rääkides ära unusta transporti – kuidas sa selle koju tood. Paljud voodid tulevad põhimõtteliselt kui pusled, mis on vaja ise kokku panna. Küll on erinevad aga kontinentaalvoodid, mis tulevad ühes tükis ning mille trepist ülestassimine on märkimisväärselt keerulisem.

Varustades end nende kahe numbriga, kitsenevad Hansapost e-poes otsingutulemused juba märkimisväärselt, mis muudavad valiku tegemise kordades lihtsamaks.

Teiseks ära unusta – voodi ja madrats käivad koos

Vaid voodist ei piisa mugava äraolemise tagamiseks. Vahet pole, kui hea ja tipptasemel voodi sa ostad. Kui madrats on kehv, jääb hea uni kättesaamatuks. Madratsi valimine on omaette teadus, ent põhipunktid on samad – külili magajale sobib paremini pehmem madrats, selili või kõhuli magajale jäigem madrats.

Palju sõltub siiski ka personaalsetest eelistustest ning tasub ennast usaldada. Turult leiad ka tsoonidega madratseid, kus pehmus ja jäikus on määratud vastavalt sellele, millise kehaosa alla madratsi tsoon jääb. Ja seejärel muidugi erinevad materjalid, mis on täiesti teine maailm! Mis tasub lisaks põhimadratsile juurde soetada, on kattemadrats. Kattemadrats aitab säästa paksemat – ja kallimat – põhimadratsit ning seda on tunduvalt lihtsam puhastada.

Kolmas ehk viimane samm keskendub funktsionaalsusele

Voodit on võimalik täiendada erinevate lisadega, et muuta see veelgi mugavamaks ja funktsionaalsemaks. Reguleeritava peatsi- või jalutsipoolega voodi on väga hea erinevate seljaprobleemide korral, kuigi see on tavavoodist kallim. Voodialune hoiupaik kasutab ruumi maksimaalselt ja pesukastiga voodi võib sind vabastada vajadusest soetada järjekordne kapp või kummut.

Väiksemas ruumis või kui magamistuba täidab ka elutoa rolli, võib vajalik olla multifunktsionaalne lahendus ehk näiteks diivanvoodi. Tuba jagavatele lastele magamisaset valides kaalu aga narivoodi soetamist, et toa kõrgust maksimaalselt ära kasutada. Nagu näha, piisab ideaalse voodi leidmiseks kolmest targalt astutud sammust. Hakka aga pihta!