Kontinentaalvoodi on tuntud ka teise nime all – jenkkivoodi. Pole muidugi vahet, milline nimetus, sisu ja kvaliteedi poolest on see ikkagi sama. Nimelt on tegu märkimisväärselt nutika konstruktsiooniga, mis garanteerib palju parema kvaliteediga ööune.

Kuidas teada, mida osta?

Kontinentaalvoodi tunneb ära selle järgi, et selle struktuur koosneb kolmest erinevast kihist. Kõige esimene kiht võib olla kas vedruvoodi ehk kušett või siis pesukastiga vedrudeta voodi, mis sobib tänu panipaigale kenasti kitsamatesse oludesse. Mõlemal juhul on esimene kiht voodi põhjaks ehk alusvoodiks. Teiseks kihiks on alusvoodi peale paigutatud vedrumadrats, kolmandaks kihiks vedrumadratsi peale paigaldatud kattemadrats.

Kušettvoodi ja vedrumadrats on omavahel ühendatud klambritega. Selliselt ei ole muret, et voodid aja jooksul „lahku“ libisevad. Kontinentaalvoodi ehitusse kuuluv kattemadrats aitab omakorda kaks erinevat madratsit üheks liita ning katab kenasti kinni kahe kušeti vahel oleva prao.

Miks on kontinentaalvoodi just nüüd levima hakanud?

Eestisse jõudsid kontinentaalvoodid peamiselt Skandinaavia kaudu. Tänapäevaks on olukord selline, et Skandinaavia turul on kontinentaalvoodi müük haaranud enda alla märkimisväärselt suure osa voodite müügist üleüldse. Me kõik mäletame, kui Skandinaavia disain hakkas Eesti sisustusturul võimu võtma, ning koos sellega tulid kaasa ka populaarseks osutunud kontinentaalvoodid.

Üldise disainiga koos turule tulemist soosis seegi, et kontinentaalvoodite disainivõimalused on märkimisväärselt laiad. Kontinentaalvoodi raam on kaetud kas sünteetilise kangaga, tekstiiliga, ehtsa nahaga või kunstnahaga. Tänu sellele on võimalik valida disain, mis sobib perfektselt toa interjööriga.

Aga kas see pole liiga suur?

Võrreldes tavalise voodiga, on kontinentalvoodi tavaline kõrgus 60-70 cm. Täpne kõrgus sõltub sellest, kas oled lisanud voodile ka jalad ning millise madratsi sa valid. Samas, kõrgust ei pea pelgama. Kontinentaalne voodi oma tavapärasest kõrgema ülesehitusega on tõeliselt mõnus lisamugavus, mida õpid kiiresti hindama.

Mõõtude valimisel tasub arvestada sellega, et puit- või metallkarkassiga sama suure madratsiga voodi võtab rohkem ruumi. Ehk, kui muidu ei mahuks magamistuppa 180×200 cm voodi kuidagi ära, siis tänu kontinentaalvoodi disainile ei ole samades mõõtudes aga kontinentaal voodi ära mahutamine mingi probleem.

Tänu lisadele on voodi veelgi mugavam

Hoiukastiga kontinentaal voodi tähendab, et on olemas koht, kuhu panna lisarätikud, -voodipesu, -padjad ja kõik muu vajalik. Väga levinud on ka pesukastiga kontinentaalvoodi kasutamine selleks, et hoiustada seal hooajaväliseid riideid ning asju. Ehk talvisel ajal saab kõik suveasjad jalust ära tõsta ning suvisel ajal on kindel koht paksudele talvevammustele.

Lisaks, kui ruumi on tõesti piiratud määral, saab voodialune ruum toimida täiesti tavalise riidekapina! Variandiks on valida ka sahtlitega panipaik. Äärmiselt mugav kasutada ja ruumikas lahendus, ent kindlasti peab jälgima, et kontinentaal voodi külgedel oleks piisavalt ruumi sahtlite avamiseks.

Teine väga praktiline lahendus on integreeritud valgustus! Selliselt ei ole vaja muretseda ja paigaldada eraldi öölampe. Suurepärane võimalus, et pääseda lisalambi paigaldamisest ja seda eriti siis, kui lisalamp ei sobiks üldise disainiga.

Ning kolmas lahendus, mida võib nüüd turul rohkem kohata, on mootoriga kontinentaalvoodid! Kunagi kasutusel vaid meditsiinimaailmas, on mootoriga voodid leidnud tee ka kodudesse. Kuna võimalik on reguleerida nii jala- kui peaosa, saab leida magamiseks ideaalse asendi. Ja mitte vaid magamiseks. Tänu reguleeritavale asendile saad voodis mugavalt raamatut lugeda, telerit vaadata või sülearvutiga tööd teha. Võimalus voodi peatsit või jalutsit kõrgemale tõsta, on ideaalne ka neile, kel on terviseprobleemid, mis võivad nõuda näiteks kõrgemat peaosa.